2016 m. gegužės 31 d., antradienis

Bat Micva

Gario kolega iš armijos pakvietė mus padainuoti-pagroti jo dukters Bat Micvoje. Jei kas nežino, Bat Micva (mergaitėms ) Bar Mitcva ( berniukams) nusako, kad mergaitė ar berniukas tapo religiniu atžvilgiu pilnamečiai. Paklausit kokiam amžiui sukakus švenčiama ši šventė? Kai mergaitei sukanka 12, o berniukui 13. 
Taigi, pasirengimas koncertui.  Pradžioje mes jam davėme savo sąrašą su dainomis, kurias gerai žinome ir galime atlikti, tačiau po to netikėtai viskas apsivertė aukštyn kojom. Vieną dieną Garis sako :"Mergaitė mums atsiųs dainų sąrašą, o mes turėsim išssirinkti kokias dainas atliksime". Pradžioje, kai tik sužinojau apie pakvietimą galvojau: "Jau muzikai visai neskiriu laiko. Gerai pakartosim senas dainas ir pakoncertuosim ( nežiūrint į tai, kad reik ruoštis egzaminamas, daryt įvairius namų darbus ir dirbti). Tačiau, kai išgirdau, kad reiks paruošti visą programą dainų, kurių gal  net gyvenime negirdėjau - tai truputį įsiutau. Dabar nepasakosiu kiek laisvo ir nelaisvo laiko man kainavo išmokt tas dainas, tačiau viskas baigėsi gerai. Paruošėme 12 kūrinių hebrajų kalba programą, net viena dainą ( Matanot ktanot )atlikau kartu su šventės kaltininke.  Šventės progą,  mergaitės tėvas užsakė specialiai baltą rojalį, kuriuo man akomponavo Garis. Viena diena rojalio nuomos su atvežimu, išvežimu ir derintoju kainuoja ~2000 šekelių( t.y. ~460 eurų) . Aš jau nekalbu apie salės su lauko terasa nuomą, banketą 200-ams žmonių, didžėjų, fotografą, operatorių, atskirą desertų stalą. Visą tai primena amerikietišką programą "My super sweet 16", kur merginoms rengė milžinišką šventę su asmeniniais pakvietimais įvairių formų nuo popierinių iki usb su video pakvietimu ir galiausiai šventės pabaigoje atvažiuodavo kokia nors super duper dainininkė ar dainininkas, o tėvai pabaigai padovanodavo Rolex laikrodį ar prabangų automobilį. Na dvylikmetei žinoma niekas nedovanojo jokių brangių niekalų, bent jau ne šitoje šventėje, tačiau žinoma visi atėję prie įėjimo turėjo įmesti į seifą vokelį su tam tikra pinigų suma. Aš žinoma nežinau ar tai padengė visas šventės išlaidas, bet manau nemenkai kompensavo. Net susimasčiau...vargu ar mano šeima ir net didelė dalis Lietuvos šeimų būtų galėjusios surengti tokią šventę, turbūt kelis metus po to gražinėtų skolas. Iš kitos pusės ar visos Izraelio šeimos taip švenčia ?
  Kaip suprantate tai didelė šventė mergaitei ir būtent ji yra visos šios šventės centras. Tad grojamos visos jos mėgstamiausios dainos, skaitomi tėvų pasisakymai, rodomos ekranuose jos viso gyvenimo nuo gimimo nuotraukos, ji dainuoja, šoka...na ir žinoma po kiekvieno pasirodymo visi svečiai kartu šoka pagal didžėjaus bytą. 
  Ar man patiko šventė? Neskaitant visų tų rytietiškų melodijų ir garsių žemų dažnių nuo kurių linko ausys, neskanių košerinių desertų, galiu pasakyt, kad taip. Žinoma man neįprasta matyti tokioje šventėje ne šeimos žmones, t.y. tėvų darbo kolegas ir pan., bet tokia jau tradicija Izraelyje, kad per visas tokio tipo šventes kviečiami visi tolimi giminaičiai ir  pažįstami. 


Stalai paruošti, liko tik pririšti balionus
Jau 12 metų,  vadinas jau atsakinga už savo veiksmus
Štai taip atrodė mano tik ką išleistos, iš nematomo tinklelio, garbanos

Gražuolis

Išbandom instrumentą

Štai ir vakaro didžėjus, kuriam nebuvo pranešta nei apie 3 mikrofonus nei apie stovą vienam iš jų

Praėjus dviem valandom nuo salės parengimo, viskas paruošta , laukiam svečių
Nors imk ir visą stalą nusiaubk... tačiau..

Saldus stalas.  Gražiai atrodo tiesa? Bet taaaip neskanu. Štai ką reiškia desrtai, kuriuose nenaudojamas pienas. Košeriniai


Mano maestro prie balto rojalio
Su Gario kolega ir jo dukra (taip ta kur dešiniau )

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą